Har kjøpt en vare som har sluttet å fungere- hvilke rettigheter har jeg?
Spørsmål
Hei. Jeg kjøpte et headsett i august. Like etter sluttet det å fungere. Jeg leverte det inn på Elkjøp og fikk beskjed om at det var vannskadet og at det var levert inn før grunnet samme årsak. (Som jeg ikke fikk vite om før jeg kjøpte det) Jeg har ikke utsatt headsettet for vann som gjør at det skulle sluttet å fungere. Jeg måtte betale 1754kr for å få det fikset. I følge kjøpsloven er vel kjøper nødt til å betale erstatning ved mangler som ikke er oppgitt og eller kompensert for i kjøpsprisen.
Så leit å høre at du har havnet i denne situasjonen. Du skriver ikke hvor du kjøpte heasettet fra, men får inntrykk av at du har kjøpt det brukt.
Jeg kan ikke gi deg noen konkrete svar hva angår hvilke rettigheter du har. Jeg vil anbefale deg å ta kontakt med forbrukerrådet. Det ligger mye informasjon på deres nettside som kan gi deg noen svar, eller ta kontakt på telefon eller e-post. De vil kunne gi deg et klarest mulig svar og råd på veien videre.
Om du skulle ha behov for videre hjelp, kan Jussbuss være noen du kan kontakte. Jussbuss er drevet av jusstudenter, og gir gratis rettshjelp for studenter. På nettsiden finner du kontaktinformasjon og informasjon om åpningstider.
Ønsker deg med dette lykke til videre,
Vennlig hilsen,
Klinisk pedagog
Kommentarer
Opprett bruker / logg innIngen kommentarer ennå. Bli den første til å skrive!
Del gjerne din mening, erfaringer, og støtte til andre her.
Kommentarer forhåndsgodkjennes, se .
Ønsker du svar fra en fagperson? Send inn eget spørsmål.
Finner du ikke det du leter etter?
Send inn spørsmålet ditt anonymt. Du får svar fra en fagperson, vanligvis innen et par dager.
Spør anonymt













