Tilbyr SiO utredning av ADHD?

Kvinne 25 . Besvart . Oppdatert

Spørsmål

hei, står på volvat nationaltheatret at de bruker ca. 10-15 timer på å utrede for adhd, kan man få det gjort hos sio psykologene og?

Kvinne (25)

Psykolog svarer

 Ida BøhnØyvind Kolbu RognstadGeir Olav Lystad
Hei

Dersom du har behov for utredning av ADHD kan du bestille time hos fastlege for en første kartlegging. Dersom fastlegen vurderer at det er hensiktsmessig, kan hen sende en henvisning til nevropsykolog. Dette går i så fall på frikort, slik at det ikke blir like dyrt som på en privat klinikk.

Ved SiO Psykisk helse tilbyr vi ikke utredning for ADHD. Vi kan likevel bistå med samtaler om utfordringene du opplever, og eventuelt hjelpe deg med å lage en bedre struktur for studiehverdagen. Vi kan også bistå deg med mestringsverktøy for håndtering av vanskene, kurset "Fokus" er spesielt laget for mennesker som konsentrasjonsvansker. Sjekk kurskalender her. 

Med vennlig hilsen 

Psykologen, SiO Helse 

 Ida BøhnØyvind Kolbu RognstadGeir Olav LystadTine Øverseth BlomfeldtNina Rostrup
Jeg synes også du bør lese:
Var dette nyttig for deg?

Ingen kommentarer ennå. Bli den første til å skrive!

Del gjerne din mening, erfaringer, og støtte til andre her.
Kommentarer forhåndsgodkjennes, se .
Ønsker du svar fra en fagperson? Send inn eget spørsmål.

Finner du ikke det du leter etter?

Send inn spørsmålet ditt anonymt. Du får svar fra en fagperson, vanligvis innen et par dager.

Spør anonymt