Spørsmål
Ønsker utredning på ADHD-utredning å hypnose. Alt står i min helse mappe og mot gikt plager skinne te hender.
Psykolog svarer
Høres ut som det er flere ting du trenger hjelp til. Fastlegen er riktig sted å gå til både for å starte på en ADHD utredning og for å søke skinne til hendene.
Jeg har lagt ved en artikkel om hvordan få utredning og hjelp om man tror man har ADHD.
NAV kan hjelpe med utlån av enkelte hjelpemidler, eller man kan søke NAV om å få dekt utgiftene til et hjelpemiddel. Her er det også lurt å ta det opp med fastlegen, da du uansett trenger en bekreftelse fra lege på at dette er et hjelpemiddel du har behov for.
Det er ulike fagpersoner som driver med hypnose, så hvem det vil være mest aktuelt å kontakte her avhenger av hva du ønsker at hypnose skal hjelpe deg med. Her kan også fastlegen være en man kan spørre om kjenner til en aktuell behandler.
Lykke til,
Hilsen Psykologen