Kneskader/redusert bevegelse i kneet

Mann 31 .

Spørsmål

Hei. Jeg spilte lacrosse for 2 uker siden, og fikk et knee inn i kneet mitt på innsiden. Det var veldig hovent og kunne ikke bøye det på ca 3 dager. Men nå 2 uker etterpå kan jeg fortsatt ikke bøye beinet i 90 grader. Kan ikke gå vanlig i trapper, men funker helt fint ved vanlig gåing. Jeg har en kul på toppen på innsiden, og når jeg bøyer det strekker det hele toppen an kneet. Er dette mest sannsynlig muskelært, eller kan jeg ha røket noen sener eller noe slikt?

Mann (31)

Fagperson svarer

Saleh EltiganiKristina SproCathrine Sjekkeland
Hei

Utfra beskrivelsen din er det mistanke om hydrops i kneet. Dette betyr ansamling av væske inne i kneleddet som ofte oppstår etter skader på strukturer inne i leddet, eksempelvis menisker. Denne væskeansamlingen er det som hindrer full bevegelse. Ved slag mot innsiden av kneet ser man oftest ligamentskader og meniskskader bak i kneet.
Jeg kan ikke gi deg en eksakt diagnose uten undersøkelse, men dette bør  undersøkes hos egen lege. Du kan lese mer om kneskader i legehåndboka. 

God bedring!

Mvh

Fastlegen, SiO Helse

 
Saleh EltiganiKristina SproCathrine Sjekkeland
Var dette nyttig for deg?

Ingen kommentarer ennå. Bli den første til å skrive!

Del gjerne din mening, erfaringer, og støtte til andre her.
Kommentarer forhåndsgodkjennes, se .
Ønsker du svar fra en fagperson? Send inn eget spørsmål.

Finner du ikke det du leter etter?

Send inn spørsmålet ditt anonymt. Du får svar fra en fagperson, vanligvis innen et par dager.

Spør anonymt